floppy disk
Tento modul (MAINBOARD, MOTHERBOARD)
je srdcem počítače, jsou v něm zabudovány všechny elektronické
součástky a obvody, které vykonávají práci počítače. Je to velký obvod s plošnými spoji s množstvím patic, slotů a konektorů – „zástrček“ pro vložení konkrétních prvků.

Je to elektronická součástka, která je pověřena řízením práce celého počítačového systému, vykonává programové příkazy, koordinuje práci jednotlivých zařízení počítačové konfigurace a umožňuje spojení mezi nimi, je rozhodující pro výkonnost a rychlost počítače. Mikroprocesor je nejcharakterističtější součástkou počítače, ale jeho výkon bývá často naddimenzován.
grafická karta
síťová karta
klávesnice

myš

harddisk


zvuková karta
CD/ DVD
mechanika

procesor

chipset
baterie

paměť RAM
základní deska
AGP slot
PCI
slot
ISA
slot
chipset
IDE
floppy
switche DIP
napětí
HARDWARE
hardware je tělo - software je duše
Základní deska
Procesor - CPU
OPERAČNÍ PAMĚŤ - RAM
Je to vnitřní paměť PC, kterou tvoří integrované obvody. Slouží pro uložení operačního systému při práci počítače, pracují v ní programy, zpracovávají se zde data. Práce v operační paměti je mnohem rychlejší než práce s vnějšími pamětmi. Je to síť elektrických buněk, které jsou schopny udržet informace.

HARDWARE
 
ROM (read only memory) Tato část operační paměti je naprogramovaná přímo výrobcem počítače a s jejím obsahem nemůže uživatel manipulovat.

RAM (random access memory) Je to pracovní oblast operační paměti, ve které mikroprocesor vykonává všechny funkce a výpočty.. Po vypnutí počítače její obsah mizí

zjisti informace o hardwaru tvého PC - zapiš do tabulky
procesor

zvuková karta

RAM

grafická karta

HDD

síťová karta

základní deska

monitor