Úklid

Pravidelná údržba PC.
Mnoho uživatelů zapomíná na to že cirkulací vzduchu se počítač zaplňuje prachem a tím se zhoršuje jeho chladící schopnost. Stačí počítač 1x ročně rozebrat, za asistence jemného štětce 2,5" a vysavače se dostanete téměř kamkoli.
Čištění dělejte na uzemněné podložce nebo aspoň na linu nebo dlažbě. Na koberci ne!. Nejlépe když sebe a počítač uzemníte,aby jste předešlí riziku statického výboje,který dokáže krásně zničit třeba chipset základní desky nebo DIMM paměť. Čištění neprovádějte za běhu PC, PC nechte vychladnout. Štětcem se dostanete i kousek do zdroje, na vymetení prachu z lopatek ventilátoru. Totéž chladič procesoru a jiná zákoutí. Technika je taková že se součástí dotýkáte jen štětcem, hubicí vysavače ne ! ... ta by měla být poblíž místa tak 10cm daleko ve vzduchu. Vysavač jen odsaje prach který vymetete a uvolníte štětcem.
Elektronikům doporučím i rozebrat ATX zdroj a vyfoukat ho. Pozor na diskové mechaniky...obzvláště CDROM a DVD... ty vysavačem NE !

Mimo jiné tento zásah také zlepší vzduch v místnosti kde pracujete. Taky se vám zdá že třeba po 3h práce na PC máte v místnosti takový divný vzduch? ... ano, to je přesně tím...velký podíl na tom nesou prach, usazeniny. Minimum toho je ozon,ale ten neovlivníte :).
Tutu kapitolu jsem vytvořil pro svoji bývalou žákyni J.J.( přáteli přezdívanou Jujinka ), kterou trápí padání aplikací a apletů způsobené binárním znečištěním operačního systému, tak teda -*Juji* - special for you....

Tím, že na počítači pořád něco běží, snaží se svoji práci ulehčit vytvářením dočasných souborů, které různě ukládá na disku a pak je zapomíná mazat v domnění, že je ještě někdy použije. Jenže těmto domněnkám podléhá relativně často, což spůsobuje zahlcení paměti a padání programů, což v nás vyvolává pocity nelibosti, vulgaritu atd.... (že Juji)

Na to, abychom procházeli složky a soubory mazali jednotlivě, nemáme dost času ani chuti. Proto sáhneme po nějakém FREEWARU. Vybral jsem CCleaner.  Pozorně sleduj animaci :-).
Pokud animace skončí, klikni nahoře na liště exploreru na tlačítko obnovit....
1. downloadni z netu program CCleaner
2. nainstaluj ho dle animace nahoře
3. spusť CCleaner
4. zmáčkni tlačítko ANALYZE a počkej než program najde vechno smetí
5. pak si s úžasem přečti kolik stovek MB máš na disku zbytečně
6. zmáčkni tlačítko RUN
7. pak mi písni, jestli tvé problémy přetrvávají
Je zcela evidentní, že ženy mají větší smysl pro úklid a pořádek.
Ale pozor - holky - , neuklízí se jen ve skříni a nevysávají se jen koberce ;-)