HACKING
Počítačové kriminálníky lidé často označují pojmem hackeři
(angl. hackers), jenže kdo je to v skutečnosti hacker?
Obyčejně je to podsaditý a nadšený programátor, kterého zálibou je zkoumání a bádání "dokonalosti"
různých technologií. Význam slova hacker je mimořádně těžké definovat. V dnešní době hlavním příspěvkem hackerů je dodávaní vysokokvalitních operačních systémů a aplikací k nim zadarmo. Jaký by byl přece Internet, kdyby jsme si nemohli stáhnout freeware přes FTP nebo HTTP a nemohli používat operační systémy určené na chod takovýchto aplikací?

Slovo hacker se nedá spojovat s počítačovou kriminalitou. Toto je pojem, který zavedli špatně informovaní žurnalisti. Informovaní lidé nazývají počítačové kriminálníky crackery (crackers), pavouky (spiders), útočníky (attackers) nebo vandaly (vandals), ale nikdy je nenazývají hackery. Zvědavost je silná stránka hackerské povahy a může dovést hackera až na místa na kterých není potřebné, aby byl, ale ničení informací a rušení soukromí lidí není hackerovou charakteristikou.

Hacker musí být odborník na programování a hlavně musí znát všechny techniky co hackeři používají. Hacker by měl také umět logicky uvažovat o tom co udělá a kdy. Nejdřív, než začne "háčkovat", musí posbírat dost informaci na to, aby bylo možné hacknout cílový webový server nebo počítač. Informace by měli být v postupném pořadí. Od těch nejdůležitějších po ty méně důležité. Více důležité jsou třeba : IP, OS oběti, pc pracovní, stolní, školní.... A ty méně důležité: to sou ty ostatní, které se dají získat z ostatních zdrojů: whois databáze (zde se dá zjistit mnohem víc informací než z htm nebo php kódů). Dozvíte se zde i bydliště (jen někdy) registrátora domény, jméno a příjmení (pokud zadá správné) a i jíné věci.Lamer
Lamer (dalo by se říci amatér) si většinou zjistí málo informací o daném oboru, nečte si návody, nenechá si poradit a vesele si bádá a lameří. Lamer v podstatě představuje člověka, který není v určitém oboru zručný, nezískal zatím patřičné znalosti a dovednosti. Přesto se, ale tento člověk snaží dělat věci jako profesionál. Lamer je tak trochu špatný hacker, a lamerem byl každý teď dobrý hacker. Jako první se lamer učí vyhledávat ve vyhledávačích jako jsou třeba google.com nebo yahoo.com. Taky je velmi důležité, aby lamer věděl co to hacking je. Nemůže hackovat a nevědět co dělá. Dále je dobré, aby lamer uměl základy html, php, nebo programovacích jazyků C++, visual basic, assembler. A poslední věc je vědět, co je to IP (pevná, skrytá, ip brána, maskovací), firewall, tcp a udp porty, jak pracují a co to jsou pakety, jak pracovat s příkazovým řádkem, LAN (Local Area Network), WAN (Wide Area Network), něco o připojení přes vytáčeném připojení, ISDN, pevnou linku, a nebo bezdrátové připojení. Dále zkouší pracovat s programy jako např. www.hack (který je dobrý pro hádání hesel) a s programem SuperScaner (který je dobrý pro scanovaní portů).

Pokud to s uměním exploitace myslíš opravdu vážně, měl by učitel českého jazyka najít ve tvém čtenářském deníku
některý z těchto románů.
Pozor, toto cvičení nezkoušej na žádném jiném počítači !!!
1. Downloadni a nainstaluj na PC program Home Key Logger 1.70 /free edition/
2. Spusť program a skryj ikonu na nástrojové liště tak, aby program běžel v neviditelném modu
3. Spusť nějakou aplikaci, zkus zadávat kódy, hesla atd...
4. Vyvolej Log file a zkontroluj přesnost monitoringu činnosti na počítači
5. Odinstaluj program
6. Restartuj PC
7. Nikdy už tuto exploitaci neopakuj!!!!!
Pozor
zcizení HW a SW je práce zloděje - ne hackera
zneužití osobních dat je práce podvodníka - ne hackera
získávání tvých fotek je práce pedofila - ne hackera
poškozování systému je práce hlupáka - ne hackera
prohlížení tvé osobní pošty je práce šmíráka - ne hackera
označování se hackerem bývá vizitkou lamera - ne hackera
hacker se NIKDY za hackera nevydává - nemusí


Hackeři jsou počítačoví specialisté či programátoři s detailními znalostmi fungování systému, dokáží ho výborně používat, ale především si ho i upravit podle svých potřeb. V massmédiích se však tento termín začal mylně používat pro počítačové zločince a narušitele počítačových sítí, kteří se správně označují termínem cracker. Dnes jsou oba pojmy často nesprávně zaměňovány a jako pojem blízký původnímu významu se používá také termín geek.
Zjisti na internetu nějakou zajímavost o uměleckém exploitačním sdružení CzERT.
Hackerské desatero - si do sešitu nepiš
1.Linux je OS Tvůj, nebudeš mít jiného OS kromě něho.
2.Nenabootuješ OS nadarmo.
3.Pamatuj, aby ses každý den přilogoval.
4.Cti admina svého.
5.Neshodíš.
6.Nepřeinstaluješ.
7.Nesmažeš.
8.Nespoofneš IP bližního svého.
9.Nenabouráš stroj bližního svého, ni žádnou aplikaci.
10.Nepožádáš paketů bližního svého.

 
společným rysem nejlepších hackerů
je 100% anonymita