FLASH ALBUM

V této lekci budeme vyrábět elektronické album, které můžeme
darovat rodičům a sourozencům. V hodině informatiky se jej naučíme vytvořit. Vypálit hotovou práci na CD /DVD/ si můžete doma nebo na učitelském PC.
POZOR! Software ANVSOFT Flash Slide Show Maker 2.03 je freeware - tedy zdarma. Můžete si jej doma downloadnout z netu a naučit tatínka a maminku vytvářet alba také.

2. Vytvoříme nový projekt
3. Importujeme obrázky do alba
4. Vybereme grafickou podobu alba
5. Importujeme hudbu, která bude hrát během prohlížení
6. Vygenerujeme soubory alba swf a html
7. Vypálíme soubory na CD nebo DVD
8. Zabalíme a darujeme

Jak poznáme flash?

Všechny reklamy na internetu jsou FLASH!
Soubory flash mají příponu swf nebo fla.
například - reklama.swf
Proč zrovna  FLASH ?
Velikost animace vytvořené technologií FLASH oproti obdobné animaci obsažené v GIFu je řádově menší.
Možnost uzamknutí výsledného souboru - nikdo nemůže váš výtvor jednoduše otevřít a prohlédnout si zdrojový kód, jak je dnes možné u HTML stránek a tím ji tak případně modifikovat podle vlastních potřeb.
MP3 komprese - v případě používání zvuku či hudby v animaci je možné od čtvrté verze ukládat zvuk pomocí MP3 komprese, což vám pomůže docílit výrazného zmenšení výsledné velikosti souboru.
Spustitelný exe soubor - máte možnost uložit FLASH animaci jako samostatný .exe soubor, který potom můžete spouštět bez potřeby instalace přehrávače pro FLASH.

1. Spustíme z plochy program ANVSOFT Flash Slide Show Maker 2.03
Co je to Flash?
Zjednodušeně řečeno je to animace - tedy skupina snímků, které se mezi sebou vyměňují (podobně jako animovaný GIF). Tato definice však není úplně přesná. Zatímco u GIFu se střídají rastrové obrazy (tvořené sítí bodů - pixelů), u Flashe se jedná o vektorové obrazy (grafika je definovaná pomocí čar a výplní). A v neposlední řadě ještě připomeňme, že animace může být ovlivňována ActionScriptem (programovací jazyk podobný JavaScritpu)

Jak se vytváří a jak přehrává?
Flash animace se vytváří ve Flash editoru - zde se nakreslí (vloží) obrázky, umístí se do určitých vrstev, nadefinují se jejich pohyby a transformace v časové ose, mohou se přidat zvuky a skripty a nakonec se celá animace exportuje do formátu SWF, který je možno přehrát.


Co lze ve Flashi vytvořit?
Prezentace, kreslené scénky, hry, webové aplikace, animovaná menu, reklamní bannery, celé webové stránky, a tisíce dalších věcí.

Tak tohle je flash
A tohle taky